مراحل ساخت یک وب سایت

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چگونه یک وب سایت داشته باشید. تمامی مراحل گام به گام برای شما توضیح داده خواهد شد.

ساخت وبسایت

مراحل ساخت یک وب سایت:

انتخاب و خرید دامنه
خرید هاست
طراحی وب سایت
تست وب سایت
بهینه سازی وب سایت

انتخاب نام دامنه:

اولین کاری که شما قبل از هر چیز باید انجام بدهید، انتخاب نام دامنه است. این همان نام سایت شماست.

مثلا نام دامنه سایتی که شما الان در حال خواندنش هستید، sitemashhad.ir است.

انتخاب نام مناسب برای سایت امر بسیار مهمی است. نام سایت باید متناسب با موضوع، فعالیت و هدف وب سایت انتخاب شود. انتخاب اسم سایت باید مبتکرانه و مناسب باشد، بگونه ای که براحتی در ذهن افراد بماند. برای اطلاعات بیشتر در این مورد به مقاله ” دامنه چیست ؟ ” مراجعه کنید.

برای گرفتن دامنه، شما باید هزینه استفاده از دامنه مورد نظر را سالیانه پرداخت کنید.

خرید دامنه بدین معنا نیست که شما دیگر یک سای

ت دارید، این فقط یک نام است، اکنون فقط نام سایت را خریداری کرده اید. این به نوعی شبیه ثبت نام و برند کسب کار شماست، شما تنها با انتخاب و ثبت برند، صاحب یک فروشگاه بزرگ نمی شوید!
خرید هاست

اکنون شما نیاز به یک حجم یا فضایی دارید که اطلاعات سایتتان را در آن قرار دهید به همین منظور شما باید از یک شرکت ارائه دهنده خدمات میزبان وب، یک حساب کاربری خریداری کنید. برای اطلاعات بیشتر درباره انواع هاست وخرید آن، به مقاله ” هاست چیست ؟ ” را مراجعه کنید.

حال شما می توانید دامنه خود را با حساب کاربری خریداری شده ارتباط بدهید.
طراحی صفحات وب سایت

بعد از اینکه نام دامنه و میزبان وب شما مشخص شد، باید به طراحی وب سایت بپردازید. توجه داشته باشید یک وب سایت خوب دارای طراحی ساده و در عین حال حرفه ای است. سایت باید بگونه ای باشد که کاربر بتواند براحتی مطلب مورد نظر خود را پیدا کند. ترکیب و رنگ بندی سایت بسیار تاثیرگذار است زیرا حسی که به مخاطب منتقلل می کند بسیار مهم است. دکمه ها را جالب و با چشم انداز جذاب طراحی کنید. ونام هایی انتخاب کنید که مخاطب را وادار به انتخاب کند. مثل دانلود، یا خرید سریع…
تست وب سایت

پس از طراحی سایت، بهتر است با مرورگرهای مختلف نمایش سایت را تست کرد. سایت شما باید با همه ی مرورگرها سازگار بوده و براحتی نمایش داده شود. مخصوصا آخرین ورژن های مرورگرهایی از قبیل Internat Explorer ,Chrome, Firefox.
بهینه سازی وب سایت

بهینه سازی صفحات وب این است که سایت شما در نتایج یک جستجو بیشترین امتیاز را داشته باشد و در اولین ردیف ها نمایش داده شود. این موضوع اهمیت خیلی زیادی دارد، زیرا تقریبا همه ی کاربران از موتورهای جستجوگر برای رسیدن به مطلب مورد نظرشان استفاده می کنند، و اکثرا فقط به سایت هایی که در صفحات اول معرفی می شود مراجعه می کنند. بیشتر سایت ها بازدیدکننده های خود را از طریق موتورهای جستجو جذب می کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله ” سئو چیست ؟ ” مراجعه نمایید.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *